Červenec 2009

Plazí savec a pravěká bleskovka

29. července 2009 v 11:56 | Therine |  Bleskovky,týdenky a jiné soutěže
Nedávno byl na seznamu zveřejněn jeden VELMI zajímavý článek o nálezu pravěké kostry.To by nebylo nic zvláštního kdyby se nejednalo o tolik hledaný článek mezi savci a plazi.O tom,že je článek i kostra velice zajímavá se přesvědčte sami.Stačí si daný článek přečíst zde.
Aby toho nebylo tak málo,zveřejním ještě takovou bleskovku,opět za malé ceny-diplomky atd.
Otázky se budou týkat minulosti-pravěku a tvorů,kteří mohli existovat.O5 si ce¨ním vašich upřímných odpovědí a zamyšlení znázorněných jako písmenka.Přeneste tedy pro mě vaše myšlenky na počítač a podělte se o ně se mnou.A ony otázky?

Drakopis IV.Rodokmen

27. července 2009 v 10:53 | Therine |  Draci
Aneb zařazení do systému.Abych to nemusela zdlouhavě vypisovat,přizvala jsem si na pomoc Photofiltre a vše dala do obrázku.Než vás ale na něj odkáži,musíme vyřešit ještě jeden problém.Do jakého systému draky zařadit?Jsou to plazi,ptáci nebo savci?Draci mají prvky ze všech, ale "od všeho trochu" přece být nemůžou... nebo snad ano?Vezmeme to popořadě.Plazi by draci mohli být,(a já osobně je mezi ně počítám) mají společné "příbuzné např. krokodýli a varana komodského.Mají protáhlé tělo pokryté šupinami.Ale narozdíl od plazů mají draci vyrovnanou tělesnou teplotu a ostatní plazi neumí létat.To ptáci ano,ale vysvětlete šest končetin a šupiny?Přesto si s nimi jsou asi nejvíce podobní,odlehčená kostra,velké srdce,schopnost létat a v neposlední řadě snáší vejce.Potom tu jsou ti nejnepravděpodobnější a to savci.Ti se vyznačují saním mateřského mléka,což můžeme u draků ihned vyloučit.Z těchto poznatků můžeme usoudit,že draci jsou samostatný druh,patřící do skupiny dinosaurů.Ti se přece vyznačovali podobnými schopnostmi nebo snad ne?
Nakonec můžeme napsat,že drak je plaz s prvky ptáků.
A teď už vás nebudu naapínat.Rodokmen naleznete v celém článku.

Tajemné okolnosti

21. července 2009 v 14:31 | Therine |  Tajemné okolnosti
Vítejte v další z mých rubrik, která se zaobírá tajemnem a záhadami. Většino materiálu (až na mé teorie) budu sbírat z různých časopisů, článků po internetu apd. Nebojte, zdroje uvedu, abyste si mohli v případě většího zájmu najít podrbnosti i vy. Předem upozorňuji, že svou teorii nikomu nevnucuji, pouze předkládám možnosti a je na vás, abyste si buď vybrali, nebo mě zavrhli nebo popřípadě vytvořili svou novou teorii.

V této rubrice budou zveřejněny všelijaké tajuplné okolnosi, např. úmrtí,z áhadná zmizení, UFO, ale taky třeba pozorování vědě neznámých tvorů. Dozvíte se o zvířatech, která by neměla existovat a přece je vědci objevili v hloubi amazonského pralesa. Poznáte podezřelé okolnosti atentátu na americké prezidenty a další. Skrývá před námi NASA nebo vláda existenci mimozemšťanů? A jak je možné že postavičky lidí ve skafandrech se objevují na skalních malbách starých jako lidstvo samo? To vše, a mnohem více teorií, se kterými naši vědci přišli do styku, se dozvíte zde!

Kdežto tady se podíváme do odkazu předků, v mém případě asi hlavně starověkých Řeků a Keltů na to, jak si vykládali přírodní jevy, nadpřirozené síly a jaké role jim určovali. V této části nové rubriky se spíše budeme zabývat tím, co povídají mýty a tím, co se dozvídáme ze skutečnosti. Mohou se zde ale přece jen vyskytnout věci, které možná naši předci chápali lépe, než my. Bohové a různé spojitosti s nimi zde také najdou své místečko.
Jak je například možné, že ve všech antických kulturách se zjevují lidem draci? Že existují v kulturách, které se nemohly potkat? Je příliš velká náhoda,ž e by všechny národy světa vymyslely stejný "nesmysl"? Nebo přece jenom pohádky o dracích jsou více než jen bohapusté nesmysly?

Elementi

21. července 2009 v 10:29 | Therine |  Živly
Nedávno(no..je to přednastavený článek,takže už celkem déle) jsem brouzdala po netu a hledala nějaký zajímavý článek nebo obrázky,které by se daly použít pro můj další článek.Mé hledání bylo úspěšnější,než bych si myslela.Narazila jsem na zajímavé info o elementálích(elementech) a rozhodla se ho za vydatné pomoci obrázků zveřejnit.Upřímně,nikdy jsem si nepředstavovala elementály tak,jak jsou v tomto článku popisovány,ale jelikož jde o úhel pohledu,ukáži vám,jak se na to dívá třeba někdo jiný.Možná budete souhlasit s ním,možná se mnou.Podle mě jde o mírumilovné,ale děsivě silné,harmonické vládce přírody.Podle něj....pokud chcete vědět co si myslí,klik na celý článek,kde najdete podrobné info.

Harpyje

18. července 2009 v 19:50 | Therine |  Fénixové a další ptáci
Skoro každý,kdo uslyší toto jméno si představí ptáka s ženskou hlavou,nejčastěji pocházejícího z pověsti o slepém Fíneovi.Já vám tentokrát něco o nich připomenu a doufám,že se o nich dozvíte i mnoho nového.Začnu tedy onou pověstí.Fíneus byl věštec,ale jelikož svého umění zneužíval,bohové ho oslepili.Jeho druhá manželka Eidothea ho přesvědčila,že za slepotu mohou synové z prvního manželství, které z duše nenáviděla. Podle jedné verze je Fíneus uvrhl do žaláře, podle druhé je nechal zakopat za živa. Proto na něj byli seslán trest neukojitelného hladu a kdykoliv se chtěl najíst Harpyje přiletěly, vše snědly a co nestačily, to pokálely. Od Fínea byly zahnány až při výpravě Argonautů, kdy byly harpyje nuceny slíbit, že ho již nechají být a nebudou mu dále ubližovat.
A jak teda byly popisovány?
Široká křídla, tváře lidských tvarů,
na nohou spáry, břicho opeřené
a k nářku užívají zpěvu darů

Harpyje byly zobrazovány jako nestvůry - orel s dívčím obličejem, poprsím a orlím krkem, tělem a pařáty.

Moon

15. července 2009 v 19:54 | Therine |  Fantasy obrázky
Dnes spolu opět zabloudíme do světa FANTASY obrázků.Tentokrát jsem na DeviantArtu nezadala určité heslo,ale jen tak jsem "brouzdala".Nakonec jsem z toho sestavila pár obrázků,které šly dát dohromady spolu s mými popisky(jak jinak).Název dnešní série,jak jste si jistě všimli je měsíc.
To proto,že na těchto obrázcích je převážně on zahalen magiskou aurou....prostě je tam něco fantasijního.(Úžasného,tajemného atd.)Doufám,že se vám obrázky budou líbit,takže hupky do celého článku!

Hnědý svět.Jako venuše zahalená pod rouškou mlhy nenápadně vykukujíce zpod svého pláště.

Drakopis III. Jak to,že draci přežili velký třesk?

12. července 2009 v 10:28 | Therine |  Draci
Jeden tvor nade všemi dráždil lidskou představivost od počátku našich dějin.Na zemi i ve vzduchu drak zanechal stopu ve folkloru našich předků.Ale co když tyto fantastické příběhy byly více než mýty.Co když legendy byly pravdivé.Toto je příběh o unikátním druhu,který přežil z dob dinosaurů,aby ve středověku podstoupil poslední zápas.Vědecké zkoumání nevšedního druhu.Toto je přírodopisná studie nejpozorohodnějšího tvora,který nikdy neexistoval.
Tak nějak zní úvod do skvělého filmíku,světa draků(The world of the dragon) a já vás nyní seznámím s hlavní teorií,kterou se v něm zabývají.Můj popis filmu zde.Drakopis I. a II. díl tedy létání a chrlení ohně také doporučuji přečíst.Napovím,že nás ještě čeká zařazení draka podle druhů do systému a rozmnožování.Ale ani jedním se dnes nebudeme zabývat.Spíše teoreticky se vás zeptám.
Jak to,že draci přežili "Velký třesk"?


Odpověď a možná i něco víc naleznete v celém článku.

Kresba hipogryfa

9. července 2009 v 14:51 | Therine |  Gryfové
Tak jsem zase jednou vyhrabala sešit,do kterého jsem kdysi kreslila mystické bytosti.Jelikož byl víceméně poloprázdný,rozhodla jsem se ho obohatit o kresbu ležícího hipogryfa.Nakonec se mi to nějak vymklo z ruky a nakreslila jsem spíše gryfa,až na to,že přední část těla je také lví,jenom hlava je ptačí.No,..vždyť uvidíte.Tak tedy,kritiku nechám na vás,doufám že mi řekneme,případně i poradíte jak kreslit lépe.Tak koukejte:↓

Tak co vy na to?

Orchidej

6. července 2009 v 15:09 | Therine |  Zaostřeno foťákem
Kdysi jsem tu uveřejnila nádherné orchideje,vyfocené zblízka.Tak jsem se jednou rozhodla že zkusím vyfotit tu moji.Já mám bílou orchidej,a musím uznat,že se jí celkem daří,Proto jsem se rozhodla na ní vyzkoušet své nulové fotografické schopnosti a zkusit ji aspoň zblízka vyfotit.Tak se podívejte,jak se mi to povedlo.
Orchidej

Za obrázkovou bleskovku!

3. července 2009 v 16:00 | Therine |  Cenky
Tak tu máme tři diplomy pro ty,kteří mi odpověděli na mé zvídavé otázky ohledně jejich pocitů z obrázků.Tak jdeme na to!
1.Je pro Sharinku.Snažila jsem se z vašeho popisu "odhadnout" jaký obrázek by se vám mohl líbit,tak snad se to povedlo.

--- 

Tak snad se líbí!
Další je pro Smiley.Zvolila jsem něco lehčího,povzbuzujícího,veselého,jako je celý její blog.Tak snad jsem se trefila a obrázek se ti bude líbit!(Hrozně se mi líbí to S ve slově Smiley,já vím,že bych si to neměla chválit,ale to písmo se mi prostě líbí,takové hezky zatočené)

---

Poslední cenka putuje ke Kitty.Nemohla jsem si pomoci,ten obrázek se mi prostě hrozně líbil,hlavně ta květinka.A když navíc vím,že jsi fanoušek ságy Twilight,neodolala jsem a na diplom ti musela dát toto.

---

Technické potíže

1. července 2009 v 21:21 | Therine |  Info a pravidla
Ahojky,omlouvám se,ale "zmatečná" soutěž se odkládá....důvody jsou následující:

1)Blbne mi počítač,takže se nemůžu ani přihlásit na blog a ani mi nefunguje e-mail,takže mi nedošly vaše popisy k obrázkům,i když jste mi je už poslali(týká se Smiley)

2)Od zítřka tu už nejsem,jedu na tábor,kde nebude comp,takže nestíhám je sem umístit

3)Teď jsem u kamarádky,která má PCčko v pořádku,tak se omlouvám především za technické potíže,ale nebojte,přednastavené články mám asi do konce července(1 na 2-3 dny)

Tak se s vámi loučím s přáním pěkných prázdnin!
Prázdniny→popiska

Gryfí avatarky

1. července 2009 v 16:22 | Therine |  Gryfové
Dnes vám spolu s několika málo informace o gryfech,ukáži také další z mých výtvorů,totiž avatary těchto nádherných zvířat.Doufám,že se mi povedly více než ty jednorožčí.Na začátek tedy nějaké to info,které tu ještě nebylo.Například jsem úplně vynechala,kde gryfové žijí.Jejich "městem" jsou skály,kde si staví hnízda ze zlata.Gryfové jsou velmi rychlí a skvělí letci.Mezi jejich další vlastnosti patří velká inteligence a umění řeči.Živí se dravě,když na to přijde tak i zlatokopy,kteří chtějí získat zlato z jejich hnízda.Představují dobro a vzkříšení jako Fénix.
A teď už mé avatary: