Srpen 2010

Zabít pavouka?Stačí malý výbuch

31. srpna 2010 v 20:00 | Therine |  Zajímavosti
Pavouk
Někdy je mi i těch malých tvorečků líto,na druhou stranu,když vezmete,že pavouci přinášejí štěstí,aspoň víme,proč jsme jako Čr na tom tak špatně.Ale zptáky k tématu.I pavouci totiž mohou být nebezpeční-při jejich zabíjení můžete ublížitz nikoliv jen pavoukovi,ale i sobě.


Fandim poslední větě: Zda se muži pavouka podařilo zabít, není známo.

Bouřící pocity vyvolané příchodem bouřky

30. srpna 2010 v 20:13 | Therine |  Úvahy na téma...
Bouřka
Její příchod ohlašují světelné záblesky kličkující po nebi a předhánějící dutý hrom.Dunivý zvuk,ve snaze aspoň zmírnit jeho opožděnou reakci, je ale o to mohutnější a strašidelnější.Je tady,všichni cítí napětí ve vzduchu,ty hmatatelné výboje z kterýc hse některým až ježí chlupy na zádech,bouřka nemá slitování,stačí jen sledovat nemilosrdné blesky,jak brutálně naráží do bezmocné země,prohánějí se po nebi či někdy,jen tak z popudu zapálí nějaký ten vysoký strom.
Fotogenické blesky - autor: Jan Drahokoupil

Pokuty dle Bárty

29. srpna 2010 v 19:43 | Therine |  Úvahy na téma...
Ano,dokonce ani já už to nevydržím a musím napsat článek na téma politika,přesněji nové návrhy na pokutový systém.Kratičká úvaha psaná očima puberťačky je na světě,takže hurá na to!

O co běží?

Jde o pokutový systém,založený na výši platu jednotlivých řidičů.Policisté by měli přístup k údajům o výši příjmu danných řidičů nebo o výši majetku.Z toho by se vydedukovala pokuta.Znamená to,že třeba někdo s platem 20 000 by měl za ten samý přestupek menší pokutu než někdo,kdo bere třeba 60 000.

Prohlášeno za mrtvé,oživlé

28. srpna 2010 v 19:40 | Therine |  Zajímavosti
Další neuvěřitelný příběh nalezený na Novinkách.cz je o matce,která porodila dvojčata,jedno zdravé a druhé bylo po chvíli prohlášeno za mrtvé.Lékaři nechali mrtvého potomka rodičům pochovat,když dítě náhle ožilo!Více tady,v originálním článku.
A pak že lékaři svému oboru rozumí.
Nebo spíše...
Smrt si vybírá...

Dřevěná kočka

27. srpna 2010 v 10:17 | Therine |  Zaostřeno foťákem
Nějak se mi tady množí fotky květin,tak bych to měla trochu "opepřit" a přidat něco jiného.A po ruce mám zrovna fotky naší krásné dřevěné sošky-kočky.Problém je vyřešen,kochejte se fotkami (které jsou rozmazané,až hrůza!)
Kočka

Dnešní rychlovka

26. srpna 2010 v 21:15 | Therine |  Můj praštěný deník
Začínám mít divný pocit.
Kolik lidí zemřelo v den,kdy jsem se narodila?

Created by OnePlusYou - Free Dating Site

Léčivá síla hudby

25. srpna 2010 v 14:07 | Therine |  Úvahy na téma...
Hudba existovala už odpradávna,počínaje zvuky přírody (zpěvem práků,hřměním vodopádů,šuměním lesa) přes primitivní tlučení kalcíků o sebe až do dnešní podoby.Hudba vždy představovala pro lidstvo cosi neobyčejného bez čeho nebylo možno se obejít.Šamani v různých částech světa se s pomocé hudby uvádějí do transu je to jakýsi "cestovní" průvodce jiných dimenzí či pomáhá usnaďňovat komunikaci s mrtvými.Používali ji ale také k léčení,stejně jako staří Řekové a středověcí lékaři,na které teď,po mnoha letech navazují jejich moderní kolegové,protože dokonce i vědci tvrdí:Hudba je léčivá,prý vám pomůže správně sladit organismus.

Tip

23. srpna 2010 v 13:16 | Therine |  Zajímavosti
Tenhle "tip" spočívá v tom,že se půjdete podívat na DeviantArt,kde zadáte heslo "psychism"  ( neptejte se,jak jsem se k tomu dostala ) a podíváte se na úžasné výrobky z měsíčního kamene,ametystu,onyxu a dalších.Chtěla bych něco takového.Jenže najít něco,co by se líbilo jak mě a přitom aby to vyhovovalo mému znamení není těžké,těžké je najít to a přitom na to mít,že.
Jako motivaci jsem chtěla najít podle mě to nejhezčí,ale když jsem to po přibližně půlhodině projíždění vzdala,vyfotila jsem aspoň druhou stránku těhle výrobků.Je to vážně úžasné,takže opravdu doporučuju se podívat:
Výrobky
Neodpustila jsem si ale upozornit na mé oblíbené :-)

Něco řeklo:Já jsem strach

23. srpna 2010 v 10:17 | Therine |  Úvahy na téma...
Strach.
To podlézavé,tiché mrazení v zádech způsobující narážení vln na stěny žaludku.Ten pocit,že jste jako přikovaní,nemůžete se hnout,jste bezmocní nebo naopak potřebujete pohyb,cokoliv, nějakou rutinní práci,která by vás strachu zbavila,posunula ho do pozadí a vy byste nevnímali ten svírající pocit.
by 54ka

SB aneb spřátelené blogy

21. srpna 2010 v 20:58 | Therine |  Info a pravidla
K tomuto článku jsem byla dokopána svým svědomím, protože něco takového by tu mělo být. (Trošku mě popohnala i Smiley, když podobný článek zveřejnila.)

Pokud o mé spřátelení stojíš, stačí si jednoduše napsat ke kterémukoliv článku. Já se poté podívám na tvůj blog a pokud mě zaujme, a chodila bych tam ráda, určitě spřátelíme :-) . Jinak od svých SB očekávám, že budou na můj blog chodit rádi a ne povinně, budou psát komentáře a pokud možno číst mé články :D


A seznam mých nynějších spřátelených blogů?


Deníčkový blog o všem, co Smiley baví a co ji zajímá. Hrozně ráda si pročítám její zápisky (ale mohla by je občas zveřejňovat častěji! → občas ji k tomu komentářovými útoky donutím xD) ať už o jejím běžném životě nebo o tom,co ji uchvátilo :-) Některé zájmy máme společné a občas mám pocit, že mi čte myšlenky. Navíc pokaždé,když mi napíše nějaký komentář,je v něm kousek dobré nálady.

Pravděpodobně nejlepší kreslíř, kterého znám. (podle netu, jinak by Atris M. mohla bydlet vedle mě a já o tom nevim) Blog je autorský, nenašli by jste tam pomalu jediný psychický výlev, obrázek, fotku výrobku nebo mé oblíbené oblohy, kterou by ona nenakreslila / nevyfotila / nenapsala. Ano, kromě perfektní vlastní tvorby se tam nachází i její deníček obvykle plnej citových....eee článků. Vždycky mi to pomůže. Aspoň vím, že nejsem v tomhle ohledu jediná. Jejích výstižných komentářů si vážim.
Nejnovější přírůstek v podobě pro mě zajímavého blogu se nachází zde. Autorem je Govrid, který zde zveřejňuje svoje povídky, kresby, básně( už asi víte,co mne nadchlo) a ostatní, například informace o hrách. U obrázků mi nezbývá než závidět, u informací žasnout a s radostí navštěvovat tento blog.Jsem génius.

21. srpna 2010 v 15:58 | Therine |  Můj praštěný deník
Konečně jsem na to přišla!
Řešení mého problému,který jsem vám mnohokrát popisovala (třeba tady) je nalezeno!Pro některé fotky je sice už pozdě,protože jsem je smazala nadobro,ale většina zůstává a ty ,které mám danné v PC sem určitě dodám,popř. upravím články kde se nezobrazují.Ale od začátku...

Problém: Blog.cz píše,že jsem přesáhla povolený limit 400 obrázků.Když některé smažu,abych mohla přidávat nové,smažu si je i v článku,kde byly zveřejněny.
Řešení: Stačí si dát novou podsložku a tja-dá!Je tu limit dalších 400 obrázků....Oslavujet mou genialitu prosím.

--------------------------------------------
Psáno po určitém vystřízlivění z té radosti:
Ano,konečně i takovej idiot jako jsem já přišel na to,ja ksi nemazat staré články a přitom psát nové i s obrázky.Toť ve zkratce o mé náladě.(Ale ten nadpis nechám,líbí se mi :-)

Grafické programy

20. srpna 2010 v 18:24 | Therine |  Vymoženosti PC
Novinky.cz zveřejnily jeden zajímavý článek,ve kterém popisují možné programy poskytované zdarma na úpravu fotografií spolu s adresou,kde je získat.Řekla bych,že by se to mohlo hodně lidem hodit,proto adresu zveřejňuji.Je tam odkaz na PF studio,Gimp,Movie maker a tuším že i HD View.Odkaz.
Já osobně znám jen PF studio,ale z toho,co vím,vám ho mohu jedině doporučit.Úprava snadná,tuším že už 3 dny v tom mám češtinu (Pro zajímavost,PF mám už asi 4 roky) a je to perfektní program.Lišta je popsaná,když chvíli podržíte kurzor myši,objeví se vám,co co znamená,takže ovládání snadné.
S Gimpem a dalšími nemám žádnou zkušenost,ale zaujala mě možnost 3D fotografií,takže možná že využiju článku a po něčem se podívám.

Přeju hezky strávený zbytek prázdnin

Kocour

19. srpna 2010 v 13:40 | Therine |  Zachyceno na papír
Tempery mám ráda čím dál tím víc.Když je nemáte jako já ulepené od věčného nepoužívání někde zahrabené,jsou vážně perfektní.Při malování se neohlížím na detaily a když se něco nepovede,prostě to přemaluju....
Kocour


Bouřka

17. srpna 2010 v 15:56 | Therine |  Info a pravidla
Ach ano,v dálce se ozývá hřmění a před chvílí spustil mohutný liják,který se pozvolna mění na ještě větší liják.Z toho vyplývá,že dnes mnoho článků nečekejte,když už budu na PCčku,tak budu dělat nějakou nenáročnou zábavu → nesnáším,když mi bouřka vypne PC a můj božský (vždycky to je super článek,nikdy mi to nevypne třeba u tohohle článku,že) článek se zhroutí...
P.S.Lezu na balkon zachytávat blesky,pokud něco chytím,určo zveřejním :-)

Prázdninový dotazník v mém podání...

16. srpna 2010 v 19:49 | Therine |  Více o mě
Aneb slibovaný článek ve kterém tak troch uvyměním své odpovědi za vaše (takže odpovídat,jasné?)Proto dost úvodních řečí a jdeme na to!Tentokrát jsem si postavila laťku hodně vysoko.

1.Těšili jste se na prázdniny?
Šíleně.Nemohla jsem se dočkat,až skončí to písemkové období a já budu mít chvilku pro sebe.Konečně bych mohla dělat věci,které mě baví a mohla bych je dělat celý den bez ohledu na to,jestli je den nebo noc.(Tím myslím,že si třeba ve škole uprostřed matiky nemůžu vytáhnout vodovky a dát se do kreslení)

Velký prázdninový dotazník

15. srpna 2010 v 19:22 | Therine |  Bleskovky,týdenky a jiné soutěže
Ano,prázdniny jsou v plném proudu (spíš v posledním tažení) a tak se přímo nabízí,aby se vás jako vždy zvědavá Therine na něco zeptala.Upřímně doufám,že mi odpovíte,protože (jak již tu tolikrát zaznělo) jsem strašně zvědavá a doufám,že si většina z vás prázdniny užila.O to horší bude potom návrat.Ale nebudu strašit,takže pojďme na to!
by ~juxxo

Pracovní odvětví výrobků

12. srpna 2010 v 22:37 | Therine |  Výrobky
Ano, výrobků aneb věcí, které jsou graficky naladěny a pocházejí z mé hlavy, kde kdesi hluboko je díra plná fantazijních myšlenek, je spousta. Každý je jiného druhu a proto i tuto podrubriku jsem nucena rozdělit na :

-veškeré fotky, ať už později trochu upravené či jen zmenšené hledejte tady (obvykle se jedná o fotky oblohy či květin)Kresby, skicy, náčrty, obvykle (to znamená vždy) zvířat. Ať už tužkou či temperou
Blendy, laye, dessy,avatary nebo jen upravené obrázky (pozor,neobsahuje upravené moje fotky!)

Od vražedných bestií po miloučké pijavičky

12. srpna 2010 v 13:18 | Therine |  Bytosti (elfové,upíři,andělé,démoni)
Aneb přehled všeho,co vás může při slově upír napadnout.

Upíři

Výmysly Photofiltru

7. srpna 2010 v 11:27 | Therine |  Vymoženosti PC
A to zatraceně dobrý výmysly.Nechápu,jak jsem bez toho mohla žít.Ale začněme raději od začátku,protože vy jste asi ještě nepochopili,o čem to tady blábolím.
Protože můj Photofiltre (9,kdyby to někoho zajímalo) je kompletně v angličtině a protože já na tom v angličtině nejsem nějak extra dobře,úžasnost tohohle systému chápu po kouskách (když kliknu na něco,co neznám a ono to něco udělá)Ano,a další z těch výmyslů photofiltru jsem pochopila dnes.Je to naprosto totálně boží.A nebyla bych to já,kdybych vám pomocí těch nových nesmyslů neukázala nějaké pitominy,aneb co všechno se s tím dá dělat.
Více v celém článku.PF