Září 2010

Solomon Kane

29. září 2010 v 22:36 | Therine |  Recenze
Spatřeno,viděno a nadšeno!

Aspoň takové pocity mám z toho filmu.Je realistický,přestože se v něm objevují zlé mocnosti a naopak i síly dobra,vše je takové nedokonalé,stejně jako lidská povaha.Ten film mě úplně pohltil,nechala jsem se vtáhnout do děje a uvažovala jsem za hlavní hrdiny.

To,co se mi zalíbilo nejvíc je fakt,že hlavní hrdina je v podstatě záporák,děj se potom točí kolem zlých sil a toho,jak lehce se člověk dostane do jejich spletitých sítí.

Film rozhodně není pro děti nebo celkově pro lidi,kteří nemají rádi drama a dívají se na film bez toho,aby o něm hlouběji přemýšleli.Mám pocit,že jinak to poselství,které s sebou ten film nese nelze pochopit.Jedná se o drama,někdo by k tomu možná dodal thriller a psycho.To vše s náboženským podtextem.

Položme si ale základní otázku.
KDO je Solomon Kane?

Filmy

28. září 2010 v 14:57 | Therine |  Více o mě
Nějak mě chytly řetězáky,ale nebojte,tenhle je druhým a zároveň i posledním.Jedná se o seznam 239 filmů seřazených podle žánru.Správně máte udělat křížek u těch filmů,které jste viděli.Já si trošku přizpůsobím a křížek (x) udělám u těch,které jsem viděla,ale ty,které mám ráda(a viděla jsem je tedy) označím srdíčkem.(♥)Tak vzhůru do světa sestříhaných obrázků!

Teen / Romance: 
(x) The Cinderella Story 
( ) Another Cinderella Story 
( ) Step Up 
( ) Step Up 2 
(x) High School Musical 
(x) High School Musical 2 
( ) High School Musical 3 
( ) Hannah Montana Movie 
( ) Enchanted 
( ) Sydney White 

Více v Celém článku

Kresba koně

25. září 2010 v 18:49 | Therine |  Zachyceno na papír
Ano,konečně jsem popadla tužku do ruky a zkusila nakreslit něco pořádně.Nuže,podívejte se,ja kto dopadlo.
Kůň
Naskenováno do PC a zvětšen konstrast,aby jste aspoň něco viděli

Humorná část mé osobnosti

23. září 2010 v 17:40 | Therine |  Více o mě
Mám ráda humor.Určité jeho druhy.Anglický suchý humor dle Garfielda zbožňuju,přesto jeden z mých neojblíbenějších vtipů se řadí spíše k té krvavější části.Ano,černý a krvavý humor,oba jsou si podobné a přesto odlišné.Černý humor postrádá tu morbidnost,až brutalitu,která se zrcadlí raději v tom krvavém.Pokud vás toto téma zajímá a máte tenhle druh(všechny tři) humoru rádi,pojďte se spolu se mnou pobavit do celého článku.

Květiny:Směska

21. září 2010 v 12:59 | Therine |  Zaostřeno foťákem
Poslední článek,ve kterém sem předložím fotky květin ještě z léta.Jso uto ty,které mi prostě zbyly,takže nemají skoro nic společného.Je to jen taková nepřeberná zeleň.

Listy jahůdek

Parapsychologie ve vojenské praxi

19. září 2010 v 13:10 | Therine |  Nevysvětlitelné události
Protože tohle téma patří k mým nejoblíbenějším a přitom tu o něm ještě není ani zmínka,rozhodla jsem se to napravit :-)

Síla lidského ducha bývá často srovnávaná se sílou lidského myšlení.Tato síla byla v mnoha náboženství prioritou (budhismus) přesto vědci nejsou ochotni naslouchat  "povídačkám",které se podle nich vymykají zákonům přírody.Zákonům,které oni sami vymysleli.Prý není možné pouhou silou mysli pohybovat předměty,ochromovat zvířata a představa zabíjení lidí bez dotyku pouhou silou lidského ducha je naprosto nemyslitelná.
Jak je potom možné,že vojenský a špionážní výzkum v dnešní době nesází na převratné zbraně ať už máme na mysli letadla,vrtulníky,revolvery, ale používá parapsychologické techniky?Plýtvaly by tajné služby svou energii na něco co je nesmysl,kdyby to pravdu ten nesmysl byl?

Foceno v dešti:růžový mečík

15. září 2010 v 16:04 | Therine |  Zaostřeno foťákem
Moje fotky už vám pravděpodobně musejí lézt ušima.Takové množství jsem ani nepředpokládala, ale je to tady a tohle je asi předposlední článek na téma focení v  dešti,takže nebojte,už brzo s tím skončím :-)
Viděli jste někdy mečíky?Jsou to krásné květiny,obzvlášť když vedle sebe kvete tmavě fialový a bílý.To potěšení vidět tuhle dle mého názoru nejkrásnější kombinaci vám ovšem nedám,protože na zahradě mých příbuzných se daří vyjímečně jednomu druhu mečíků-těm růžovým.

Zase růžový mečík

Foceno v dešti-čínská růže

13. září 2010 v 13:09 | Therine |  Zaostřeno foťákem
Ano,tohle chce samostatnej článek.Na většinu těch fotek jsem až nadpřirozeně pyšná,opět to patří do série foceno v dešti.(Nebojte,už brzo bude tomu přívalu fotek konec)K vaší smůle a mému potěšení chystám ještě dva články.Fotek čínských růží mám málo,ale jsou podle mě tak povedené(asi jedna z 4),že si zaslouží vlastní článek.
96

Foceno v dešti: růže

12. září 2010 v 18:50 | Therine |  Zaostřeno foťákem
Další fotky z mého výletu během deště,tentokrát růže.Tuhle fotku ↓ přímo miluju.Nevím čím to je,ale hrozně se mi líbí.(Tak buďte milí a v komentářích mi ji pochvalte!→ne,chci znát váš upřímný názor)
159

Církev,Islám a já jako ateista

10. září 2010 v 21:27 | Therine |  Úvahy na téma...
Dodávám,že tento text nemá poškozovat věřící,muslimy,žádnou církev nebo nedejbože islám.Jedná se o můj pouhopouhý bezvýznamný názor,kdy jen využívám svobody slova.

Občas mě nějaká ta zpráva v televizních novinách dokáže pěkně nadzvednout ze židle,ale poslední dobou si dávám pohov se slovy ("Je to hrozné,bude to horší*").Každopádně,když se jedná o politiku(viz mé komentáře na tn.cz ,kde se vyjadřují samí seriózní lidé a jeden teenager=já),krádeže a lidskou bezohlednost jsem už zvyklá,ale dnešní zpráva mě dorazila.


A cože mi na tom článku vadí?

Samotná základní myšlenka!
Proč by měl nějaký pastor pálit korán?
K čemu mu to bude?
Každý věří v něco jiného,tak mu tu víru neberu a on mi nebude brát tu moji.

Nějaké otázky?

Foceno v dešti

10. září 2010 v 18:39 | Therine |  Zaostřeno foťákem
Ano,čtete správně.Už je to celkem dlouho,fotky jsem měla skladované ve foťáku,tak jsem se konečně dokopala napsat o tom článek :-).Jednou,když jsem byla u příbuzenstva tak začalo krásně krápat,později se to přeměnilo v liják,pak zase malá krápací přestávka a opět déšť.A právě v té pauzičce (a následném dešti) jsem vylezla ven nafotit krásy matky přírody po dešti.

Tímto chci také poděkovat mému foťáku,protože jen co je pravda,tak pokapávalo(trošku víc,no) a on to přežil bez úhony(moje triko,pod který jsem ho schovávala,bylo sice vydatně promočené,ale dejme tomu..)

Ale zpátky k těm fotkám.Některé jste už viděli,jo jednalo se o ty fotky,které jsem použila na design (článek).Pro lepší přehled to asi rozstřídím,takže začneme barevnou směsí spousty kytek :-)
Foceno v dešti

Měla bych dýchat?

9. září 2010 v 20:42 | Therine |  Moje příběhy
Ano,za tenhle nápad může Atris Moonglade,která nemá ráda sloh stejně jako já,ale zadává úžasná témata xD.Koho by napadlo,že zrovna mě zaujme nějaká takováhle pitomost.Ale vraťme se zpátky k tématu úvahy...

Měla bych dýchat?
Omlouvám se,ten vzduch je jen na ozdobu,já to nevěděla.
Dovolila jsem si nadechnout se čerstvého vánku,ta chuť neposkrvněného vzduchu s příchutí čistého kyslíku se mi stále vrací.Kéž bych si ji tak mohla uchovat v plicích navždy!Jediný nádech způsobil palčivou touhu po dalším zakázaném ovoci skrytém v maličkosti,naplnit své tělo něčím úchvatně nevinným,být první,jediná,sobecky si přivlastnit ten podíl kyslíku,vzít si ho a místo něj jen vyprodukovat další oxid.
Vím,že přijde trest,ale nevadí mi to.Zprotivila jsem se dnešní společnosti,ukradla jsem něco,co patří jen vrchním společenským vrstvám.Luxusní zboží,kterého je nedostatek,tak je vytlačováno z pultů pro nižší třídu a obyvatelé jsou tak kastováni.
Ptáte se,zda to stálo za to?
Odpověď je jasná,ano,tisíckrát ano!Dala bych cokoliv za to,ucítit v sobě tu lehkou příchuť přicházejícího deště,která se vznáší ve vzduchu,mít pocit,že spolu s každých novým nasátím se zvolna vznáším,až mě tu neudrží nic,ani pouta nekřesťanské společnosti a už vůbec ne její vládci. Kdybych měla tu příležitost,udělám to znovu.Jen pro ten prchavý okamžik vnitřního osvobození, cítila jsem,jak z mé duše spadly řetězy,protože zámky nebyly překážkou pro něco tak lehkého a přitom silného jako je blahodárný kyslík,byla jsem...volná.Svobodná.Ta slova,ale ztratila smysl ve chvíli,kdy jsem je vyslovila.Ano,byla jsem.

obrázek by E - Serrano

Září,škola,jablka

9. září 2010 v 14:49 | Therine |  Úžasné obrázky
Ano,září v nás probouzí divné pocity,většina je spojena se školou,menšina už s věcmi jako jsou sklizně,jablka a sklizňové slavnosti.Pojďme nahlédnout do tajů tohoto měsíce prostřednictvím obrázků,děl umělců a umělkyň z DeviantArtu.
Odhrňme proto pro září typickou safírovou oponu a..

Smím dýchat?

7. září 2010 v 16:44 | Therine |  Moje příběhy
Nemám ráda sloh.Nemám ráda,když mi někdo říká,co mám psát a o čem mám psát.Ráda si píšu sama,co mě napadne,co chci,svoje názory na dannou věc dělám ráda,ale dobrovolně.Proto nemám ráda sloh.Nejenže mi někdo přímo nakazuje (jsem hrozně vzdorovitá,že?) co mám psát,o čem mám psát,ale ještě hůře mi zadá takové téma,na které mě nic nenapadá.Včerejšek byl naštěstí vyjímkou,takže tady mám velmi krátkou,snad jen pětivětou úvahu na téma ...

Alison Goodman EON -zrození dračího oka

5. září 2010 v 15:12 | Therine |  Recenze
Přečetla jsem další skvělou knížku,takže si nemůžu nechat ujít vám ji jen tak nedoporučit :-)

Název: Eon -zrození dračího oka
Autor: Alison Goodmanová
Žánr :fantasy,ale po přečtení si myslím,že se to spíš hodně týká východní (čínské a tak trochu i japonské) mytologie.
Co očekávat :Zajímavý a napínavý příběh,vše realisticky napsané.Musíte u toho přemýšlet,aspoň ze začátku,aby jste si to dovedli představit.Pokud se vám nelíbí představa čínských draků a císaře,není to nic pro vás.
Více v celém článku....

Příběh včely

3. září 2010 v 15:22 | Therine |  Zaostřeno foťákem

Tak jsem zase jednou vzala foťák do ruky a hádejte co se stalo,zrovna kolem letěla včela,usedla na květ a já tak vyfotila jeden z mých nejlepších fotek.(podle mého názoru)Ostatně,posuďte sami.
Včela

Ale začněme od začátku...

Začalo pršet

1. září 2010 v 21:33 | Therine |  Moje příběhy
Chmurná nálada si vyžádala své.Budiž učiněno tak,jak chce,povídka je sepsaná,dušičce je zase o kus lépe.
obrázek by ffnana
povídka je výplodem mého špatně naladěného mozku