Září 2011

Zpoza rohu

29. září 2011 v 21:00 | Therine |  Zaostřeno foťákem
Poslední dobou nacházím ve své složce ojedinělé momentky,fotky z minulého jara,které mají své ojedinělé kouzlo. A právě proto,že jsou ojedinělé mi tak dlouho ležely polozapomenuté na dně složky.Naštěstí stejně jako s kolem,i tentokrát jsem zaměřila úhel pohledu jinak,stiskla spoušť a konečně vám ukazuji i výsledek.

Úhel pohledu

28. září 2011 v 20:39 Zaostřeno foťákem
Aneb obyčejné věci z neobyčejného úhlu.
Některé všední,běžné věci dostávají úplně jiný rozměr,když se na ně podíváte z jiné strany.Stejně jako je někdo optimistický nebo pesimistický a dívá se na svět z různých stran,lze se z různých stran dívat i na normální a tímpádem značně nudné a ošuntělé věci.
Třeba se jde dívat skrz
Autorem snímku je můj foťák držený mou kamarádkou.(jsem majetnická :-)

Jak na nás působí měsíc?

24. září 2011 v 18:55 | Therine |  Úvahy na téma...
Luna
Přirozená družice Země,kterou si anše mateřská planeta drží ve své blízkosti svou gravitační silou. Měsíc je nucen stále dokola obíhat naši Modrou planetu,ovlivňovat příliv a odliv a jinak nic.Nebo ne?

Varování!

23. září 2011 v 22:08 | Therine |  Zachyceno na papír
Tohle mi visí na dveřích od prvního září.Vzniklo to z náhlého popudu a chuti hrát si s barvičkami,což tam zas až tak není vidět.Vím,že moje písmo není k přečtení,je to šíleně křivý a celkově se to tam nehodí k tomu pozadí,ale mě to tak vyhovuje. Varuje to každého cizince,který by chtěl vstoupit na mé území.Takhle aspoň ví,do čeho šel.

Murphy o Střední škole

18. září 2011 v 21:34 | Therine |  Zajímavosti
Kompendium Murphyho zákonů za rok 2000 uvádí krátké setkání s velectěným a uznávaným doktorem Murphym. Přednáška se týká důležitého mezníku každého chytrého,nebo aspoň trochu inteligentního (či bohatého) studenta, který se svůj život rozhodl posunout o laťku výš a nastoupil do vyššího levelu,který se nazývá Střední škola.

Definice ing.Tina
Střední škola je institut,který vychovává polotovary pro další použití.

Halfova vysvětlivka
Absolvent střední školy je tak napůl připraven pro výkon svého budoucího povolání.

Módní přehlídka

17. září 2011 v 21:09 | Therine |  Zajímavosti
Nejsem zrovna ten typ,který každou sobotu obíhá obchoďáky,aby si zajistil,že jeho šatník bude supermoderní (Vlastně si ani nepamatuju,kdy jsem byla posledně nakupovat),ale tohle mě nadchlo.Líbí se mi dokonce i barva,přestože zelenou zrovna dvakrát nemusím.
Ale teď už k věci.Pokud máte rádi slušivé šaty s jednoduchým střihem,je následující video určeno přesně pro vás. Zobrazuje totiž šaty,které mají hned několi variací,jak je nosit.A všechny jsou krásné.
P.S.Na tento nápad mě přivedla Smiley,která zveřejnila opravdu krásné video o tom,co všechno lze vytvořit z pánské košile. Když jsem potom tak projížděla ostatní blogy,dostala jsem se na stránku,kde bylo zveřejněno toto video a věděla jsem,že to prostě musím ukázat ostatním!
P.P.S.Pokud chcete vidět více,najeďte třebas na Youtube,těch šatů je opravdu mnoho.

"Titulek článku nesmí být prázdný"

13. září 2011 v 21:42 | Therine |  Můj praštěný deník
Jenže mě se nechce psát titulek článku.
Mám po krk všeho,co je "povinné" a "nutné" nemluvě o tom,co je "nezbytné."
Mě se chce psát článek.
Před začátkem školy jsem byla v pohodě.
Teď blázním.Šílím.Přeháním.Jsem v depresi nebo naopak trpím nevyléčitelnými záchvaty smíchu.
Berte to jako poslední možnost najít záchranné lano a vrátit se do reality.
Můj psychický stav bych vyjádřila asi takto:
P.S.Smysluplný článek očekávejte kolem pátku.Stále mám dostatek fotek a dokonce i nápadů na zamyšlení,jen jsem se dnes potřebovala vypsat jinak než rukou.(začínám mít tiky→psaní 45 minut v kuse se projevuje)

Co by o mně řekl můj mobilní telefon...

11. září 2011 v 14:34 | Therine |  Moje příběhy
Občas nechápu,kam na ty témata učitelé chodí.Kupříkladu po nás se minulý rok chtělo,abychom napsali cosi jako charakteristiku sebe sama,ale pohledem svého vlastního telefonu. Při hledání informacé k češtině (zapomněla jsem vzory podstatných jmen muhehe) jsem náhodou vyštrachala svou parodii na tento úkol.Nuže,počtěte si...

Mnou nenáviděná osoba je současně mým majitelem (jak hrozné,že?).Její jméno je Therine a je to ten nejhorší objekt ženského pohlaví,jaký znám. Strávil jsem v její společnosti šest let z jejích celkových patnácti nebo kolika (vážně se očekává,že si to budu pamatovat?) a za tu dobu jsem pochopil,jaká ve skutečnosti to je.(Jádro prožrané moly se nedá utajit)

1.školní týden

10. září 2011 v 18:27 | Therine |  Můj praštěný deník
Ano,první školní týden je už konečně za námi,stejně jako první hodiny,které byly sice plné keců,ale jinak docela v pohodě. Kromě pár faktů,jako že se mi začíná stýskat po naší učitelce na fyzice, nic nového.První známky,první referáty a první dopisování.Hrůza.Chápu,že se po nás chce abychom se připravovali z hodiny na hodinu,ale učitelé by si každopádně měli uvědomit,že pokud končím v 15:45 a dojíždím,budu doma dejme tomu v 5.Když mám stihnout všechny úkoly,co jsme posbírali za těch devět hodin a ještě bych se měla připravovat,promiňte,ale to bych vůbec nešla spát.Zkrátka a dobře,staré známé nestíhání.Přesto se mi ve škole líbí.Zjistila jsem,že po druhé hodině jsem nepoužitelná a místo zápisků si obvykle zpívám nebo kreslím po spolužácích.Zatím si nestěžují.Okolí čeká taneční a svět plyne v krásném duchu,kdy z holčičí strany řeším problémy typu "já nemám bílé boty" a z té klučičí "mě se tam fakt nechce".

Nestíhám.
Neodpočívám,protože to nestíhám.
Sháním dárky k narozeninám pro mamku a kamarádku.
Čekají mě tři zahajovací testy a já nemám páru,kdy se píše na začátku slova s a kdy z.O rozboru vět nemluvě.A literatura? Kdo to byl Shakespeare?

Svět je krásný...

Outside

3. září 2011 v 15:07 | Therine |  Zaostřeno foťákem
Je to už déle,co jsem se měla účastnit jakési fotografické soutěže.Vím jen,že téma bylo "krabice".Protože jsem se to ovšem dozvěděla dost pozdě,musela jsem následující den vstávat brzo a jít fotit cestou do školy.Nakonec nejen, že jsem přišla málem pozdě,ale navíc jsem místo krabic fotila prostě pro mě zajímavé objekty.No co,pár fotek krabic se našlo a zbytek jsem si schovala pro sebe jako památeční fotky.Ke všemu ještě v půlce focení začalo pršet,takže přibyla i fotka deštníku.A právě tyto fotky obyčejných ulicoidních předmětů vám chci dnes představit.

2.září

2. září 2011 v 21:10 | Therine |  Můj praštěný deník
Aneb den,kdy se to opět všechno uvádí do chodu. Škola začíná nabírat na obrátkách.A nějaké novinky dneška ?
  • Začínám se učit strukuturovaně,takže to tady taky bude tak chvilku vypadat*cheche*
  • V pondělí píšem *zabíjet!*
  • Nechtěně jsem se dozvěděla,že minulý rok neudělalo ročníkovky z matiky 25 studentů z 29 *polk*
  • Miluju výtvarnou výchovu! *love*
  • Začala jsem zase sportovat a jezdit vlakem... *ááách*
Ten pocit je úžasný!

Už je to tu zas

1. září 2011 v 17:26 | Therine |  Můj praštěný deník
Po včerejším hektickém článku konečně můžu svoje pocity založit na faktech.Tak tedy,kromě toho,že jsem trávila ve škole skoro 2 hodiny (60minutové) nic nečekaného.Dostali jsem jako třída vynadáno za nepřezutí (vysvětlete mi laskavě,kterej idiot nosí do školy přezuvky první a poslední den?) to bylo zcela normální. Jen jsem nečekala, že po čtyřech letech strávených na gymplu nám stále budou muset předčítat školní řád.Z nových poznatků nic důležitého. Kromě faktu,že většina kluků přes prázdniny vyrostla minimálně o metr se nic nezměnilo.Nová třídní je fajn, rozvrh sice "máme" ale ještě ho tak ůplně "nemáme" protože nesedí xD. Z toho vyplývá naše zítřejší učení: hodina-volno-hodina-volno + 3 hodiny xD.Jeden by řekl,že to po dvou měsících budou mít vyladěné :-)
Jinak,přeju všem studentů hodně štěstí při zdolávání všech nástrah,které na ně učitelé a profesoři jistojistě narafičí!